Ashley Express - Mauville Medium Rug
SKU
R405332
- Vendor
- Signature Design by Ashley®
- Regular price
- $193.13
- Sale price
- $193.13
- Regular price
-
$200.85 - Unit price
- /per
Sale
Sold out
Adding product to your cart
This area rug is a stellar study in color, movement and texture. Featuring a watercolor abstract effect in shades of cream, orange, brown, gray and blue, this vibrant rug makes a statement wherever it is displayed.
Specifications
Height | 0.3in | |
Width | 60in | |
Depth | 94in | |
Details | Made of polyester, Machine woven, 8mm pile, Cotton backing, Spot clean only, Rug pad recommended, Imported | |
Material | Fabric | |
Lifestyle | Contemporary | |
Dimensions | 5'W x 7'10''W | |
Weight | 14.5 |
You may also like
-
- Regular price
- $332.18
- Sale price
- $332.18
- Regular price
-
$345.46 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $218.88
- Sale price
- $218.88
- Regular price
-
$227.63 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $82.40
- Sale price
- $82.40
- Regular price
-
$85.70 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $193.13
- Sale price
- $193.13
- Regular price
-
$200.85 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $103.00
- Sale price
- $103.00
- Regular price
-
$107.12 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $141.63
- Sale price
- $141.63
- Regular price
-
$147.29 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $309.00
- Sale price
- $309.00
- Regular price
-
$321.36 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $167.38
- Sale price
- $167.38
- Regular price
-
$174.07 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $115.88
- Sale price
- $115.88
- Regular price
-
$120.51 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $231.75
- Sale price
- $231.75
- Regular price
-
$241.02 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $270.38
- Sale price
- $270.38
- Regular price
-
$281.19 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $206.00
- Sale price
- $206.00
- Regular price
-
$214.24 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $128.75
- Sale price
- $128.75
- Regular price
-
$133.90 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $103.00
- Sale price
- $103.00
- Regular price
-
$107.12 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $218.88
- Sale price
- $218.88
- Regular price
-
$227.63 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $103.00
- Sale price
- $103.00
- Regular price
-
$107.12 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $386.25
- Sale price
- $386.25
- Regular price
-
$401.70 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $90.13
- Sale price
- $90.13
- Regular price
-
$93.73 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $167.38
- Sale price
- $167.38
- Regular price
-
$174.07 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $77.25
- Sale price
- $77.25
- Regular price
-
$80.34 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $64.38
- Sale price
- $64.38
- Regular price
-
$66.95 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $36.05
- Sale price
- $36.05
- Regular price
-
$37.49 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $180.25
- Sale price
- $180.25
- Regular price
-
$187.46 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $128.75
- Sale price
- $128.75
- Regular price
-
$133.90 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $386.25
- Sale price
- $386.25
- Regular price
-
$401.70 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $347.63
- Sale price
- $347.63
- Regular price
-
$361.53 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $296.13
- Sale price
- $296.13
- Regular price
-
$307.97 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $193.13
- Sale price
- $193.13
- Regular price
-
$200.85 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $180.25
- Sale price
- $180.25
- Regular price
-
$187.46 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $206.00
- Sale price
- $206.00
- Regular price
-
$214.24 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $218.88
- Sale price
- $218.88
- Regular price
-
$227.63 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $193.13
- Sale price
- $193.13
- Regular price
-
$200.85 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $412.00
- Sale price
- $412.00
- Regular price
-
$428.48 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $141.63
- Sale price
- $141.63
- Regular price
-
$147.29 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $115.88
- Sale price
- $115.88
- Regular price
-
$120.51 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $90.13
- Sale price
- $90.13
- Regular price
-
$93.73 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $231.75
- Sale price
- $231.75
- Regular price
-
$241.02 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $103.00
- Sale price
- $103.00
- Regular price
-
$107.12 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $82.40
- Sale price
- $82.40
- Regular price
-
$85.70 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $270.38
- Sale price
- $270.38
- Regular price
-
$281.19 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $115.88
- Sale price
- $115.88
- Regular price
-
$120.51 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $386.25
- Sale price
- $386.25
- Regular price
-
$401.70 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $180.25
- Sale price
- $180.25
- Regular price
-
$187.46 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $167.38
- Sale price
- $167.38
- Regular price
-
$174.07 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $90.13
- Sale price
- $90.13
- Regular price
-
$93.73 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $231.75
- Sale price
- $231.75
- Regular price
-
$241.02 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $128.75
- Sale price
- $128.75
- Regular price
-
$133.90 - Unit price
- /per
Sale Sold out -
- Regular price
- $141.63
- Sale price
- $141.63
- Regular price
-
$147.29 - Unit price
- /per
Sale Sold out
Use left/right arrows to navigate the slideshow or swipe left/right if using a mobile device